0ADHC0440-BE
- Mfr.Part #
- 0ADHC0440-BE
- Manufacturer
- Bel Fuse, Inc.
- Package/Case
- Datasheet
0ADHC0440-BE
- Description
- FUSE CERM 0.44A 1000VAC/VDC
- Stock
- 170
- Quality
- Manufacturer :
- Bel Fuse, Inc.
- Product Category :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Multi-Meters
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 30kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 440mA
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge, Ceramic
- Mounting Type :
- Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Voltage Rating - AC :
- 1 kV
- Voltage Rating - DC :
- 1 kV